Bez kategorii

Najdroższy brylant na świecie

Brylant jest znany od stuleci i ma swoją historię. To piękny, a zarazem bardzo cenny kamień szlachetny. Jest on odmianą diamentu, czyli najtwardszego minerału na świecie. Ceni się go przede wszystkim za piękny wygląd oraz doskonałe właściwości. Już na pierwszy rzut oka, robi bardzo dobre wrażenie, a co najważniejsze pobudza zmysły. Najdroższy brylant na świecie został znaleziony w 1905 roku w RPA, a ważył ponad pół kilograma.

Obecnie brylanty wykorzystuje się między innymi do zdobienia biżuterii. Dzięki nim staje się ona bardziej zmysłowa, oryginalna oraz niesamowicie urokliwa. A, można je spotkać, zarówno w kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach, pierścionkach. Biżuteria z brylantami to marzenie każdej kobiety, dlatego zainteresowanie nią jest naprawdę spore.

Jakie właściwości posiadają prawdziwe brylanty?

Brylant to inaczej oszlifowany diament. Jego najważniejszymi właściwościami jest twardość i wysoka wytrzymałość, dlatego zniszczenie go byłoby naprawdę bardzo trudne. Występuje on w kilku różnych kolorach, czyli na przykład w białym, pomarańczowym, brązowym, czy też żółtym. W każdej postaci wygląda równie pięknie i wyjątkowo, dzięki czemu zwraca na siebie uwagę.

Wbrew pozorom rozpoznanie prawdziwego brylantu nie jest takie trudne. W tym przypadku wystarczy tylko trochę wiedzy, która pozwoli ocenić jego autentyczność. Brylant to najcenniejszy kamień szlachetny, dlatego nie da się go pomylić z niczym innym.

Jaki jest najdroższy brylant na świecie?

Cullinan to najdroższy brylant na świecie. Znaleziono go w 1905 roku, a jego pierwotne wymiary to 10x6x5 cm. Uzyskano z niego ponad sto oszlifowanych kamieni – brylantów. A do największych z nich zalicza się:

  • Cullinan I – jest największym szlifowanym diamentem i zdobi królewskie berło,
  • Cullinan II – znajduje się w brytyjskiej koronie państwowej,
  • Cullinan III – jest umieszczony w koronie królowej Marii.

Jakie są jeszcze znane brylanty na świecie?

Oczywiście poza Cullinan, bardzo znany jest również brylant Różowa Gwiazda, a także Wielka Gwiazda Południa. Każdy z nich ma swoją historię, a dla całego świata są naprawdę bardzo istotne. Inwestycja w brylanty to bardzo dobra decyzja, dzięki której można wiele zyskać. Bowiem tak samo, jak w przypadku złota ich wartość nie maleje, a wręcz przeciwnie wzrasta.

Biżuteria z brylantami – piękna i nieoceniona

Wyroby jubilerskie zdobione brylantami zyskują coraz większą sławę. Uwielbia się je przede wszystkim za atrakcyjny wygląd i wysoką trwałość. Potrafią dopełnić każdą wieczorową stylizację i nadać jej zupełnie innego charakteru. Mają w sobie niesamowity wdzięk i uroku, a noszą je nie tylko kobiety, ale i również mężczyźni.

Biżuteria z brylantami jest niezwykle modna i stylowa, dlatego ma wielu fanów, którzy nie potrafią się z nią rozstać. Świetnie sprawdza się podczas specjalnych okazji, gdyż nie wychodzi niezauważona. Jest dodatkiem do różnych stylizacji, które błyszczą niesamowitym pięknem i elegancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *